Coachella Youtube LiveStream (Watch Now)

The first weekend of Coachella is upon us and the entire weekend will be livestreamed on Youtube. The video is below, with the schedule under it. Enjoy!




All times in PDT. Schedule subject to change….

FRIDAY
3:30 PM Jake Bugg Channel 2
3:30 PM Stars Channel 1
3:30 PM Tokyo Ska Paradise Orchestra Channel 3
4:20 PM Johnny Marr Channel 2
4:30 PM Beardyman Channel 3
4:35 PM Divine Fits Channel 1
5:20 PM Alt-J Channel 2
5:20 PM Metric Channel 1
5:20 PM Polica Channel 3
6:10 PM Lee Scratch Perry Channel 2
6:10 PM Passion Pit Channel 1
6:25 PM Palma Violets Channel 3
6:35 PM Violent Femmes Channel 3
7:00 PM Japandroids Channel 2
7:00 PM Local Natives Channel 1
7:25 PM Jello Biafra Channel 3
7:50 PM Sparks Channel 2
7:50 PM Of Monsters And Men Channel 1
8:20 PM Benny Benassi Channel 3
8:40 PM Beach House Channel 1
9:30 PM Yeah Yeah Yeahs Channel 1
9:45 PM Purity Ring Channel 3
10:10 PM Grinderman Channel 2
10:35 PM Infected Mushroom Channel 3
11:15 PM Jurassic 5 Channel 2
11:25 PM Foals Channel 3
11:40 PM The Stone Roses (Highlights) Channel 1
12:10 AM Tegan and Sara Channel 2
12:10 AM How To Destroy Angels Channel 1
12:15 AM Earl Sweatshirt Channel 3

SATURDAY
3:30 PM MONA Channel 2
3:30 PM Baauer Channel 3
3:35 PM Dropkick Murphys Channel 1
4:15 PM Shouting Matches Channel 2
4:25 PM Ben Howard Channel 1
4:45 PM The Selecter Channel 3
5:10 PM Bat For Lashes Channel 2
5:15 PM Café Tacvba Channel 1
6:05 PM Puscifer Channel 1
6:10 PM Allen Stone Channel 2
6:55 PM Portugal. The Man Channel 1
7:00 PM Major Lazer Channel 2
7:45 PM Grizzly Bear Channel 1
8:00 PM Yeasayer Channel 2
8:35 PM Hot Chip Channel 1
9:00 PM Spiritualized Channel 2
9:30 PM The Postal Service Channel 1
9:55 PM Moby Channel 3
10:00 PM Descendents Channel 2
10:30 PM The xx Channel 1
10:45 PM Janelle Monae Channel 3
10:55 PM Two Door Cinema Club Channel 2
11:35 PM Phoenix Channel 1
11:35 PM Knife Party Channel 3
11:45 PM New Order Channel 2

SUNDAY
3:30 PM Smith Westerns Channel 2
3:30 PM The Gaslight Anthem Channel 1
3:30 PM DIIV Channel 3
4:20 PM Cloud Nothings Channel 3
4:30 PM Jessie Ware Channel 2
4:30 PM The Airborne Toxic Event Channel 1
5:15 PM The Lumineers Channel 1
5:30 PM Tanlines Channel 2
6:05 PM Social Distortion Channel 1
6:10 PM James Blake Channel 2
6:20 PM Paul Oakenfold Channel 3
7:00 PM Tame Impala Channel 1
7:40 PM Father John Misty Channel 2
7:40 PM Simian Mobile Disco Channel 3
8:00 PM Vampire Weekend Channel 1
8:30 PM Franz Ferdinand Channel 2
8:50 PM Pretty Lights (Highlights) Channel 1
8:50 PM OMD Channel 3
9:20 PM Nick Cave & The Bad Seeds Channel 2
9:20 PM Wu-Tang Clan Channel 1
9:45 PM The Faint Channel 3
10:10 PM Dinosaur Jr. Channel 2
10:20 PM Red Hot Chili Peppers Channel 1
10:40 PM Eric Prydz Channel 3
11:00 PM Dead Can Dance Channel 2